Realizacja zamówień

Czas realizacji poszczególnych zamówień może różnić się w zależności od dostępności produktów w magazynie krajowym i za granicą, dlatego w tym miejscu znajdziesz krótkie zestawienie czasów realizacji w zależności od rodzaju towaru.

Produkty dostępne u producentów lub dystrybutorów w Polsce

Okres realizacji zazwyczaj wynosi 1-3 dni robocze.

Po otrzymaniu zamówienia i jego krótkiej weryfikacji sprowadzamy wybrany towar do naszej siedziby.

Jeśli zamówienie zostało złożone w naszych godzinach pracy dzieje się to od razu, jeśli poza nimi – następnego dnia. W ten sposób upewniamy się, że produkt jest stuprocentowo sprawny, po czym wysyłamy go już bezpośrednio na Twój adres. Taka paczka znajdzie się w Twoich drzwi w ciągu 24-48 godzin.

Zwróć uwagę, że jeśli wybrana została płatność przelewem bankowym, proces realizacji rozpocznie się po zaksięgowaniu należności na naszych kontach. Jeśli zaś została wybrana płatność za pobraniem, e-przelew lub e-transfer, realizacja rozpocznie się zaraz po weryfikacji zamówienia, czyli w praktyce niemal od razu.

Produkty dostępne u producentów za granicą Polski

Realizacja takiego zamówienia może zająć 7-21 dni roboczych.

Różnica ta wynika z polityki naszych dostawców, którzy stosują różne metody magazynowania i wysyłek towaru – takie działania mają na celu obniżenie kosztów magazynowych, dzięki czemu Ty możesz otrzymać bardziej korzystną cenę finalną. Właśnie dlatego takie przypadki mogą wymagać od nas nieco więcej czasu na zebranie zamówień, ich realizację oraz proces dystrybucji.

Jeśli zamawiasz towar, który wpada w tę kategorię, a przy tym jego wartość jest większa niż 1000 złotych, będziemy prosić Cię o zaliczkę lub pełną przedpłatę za zamawiany towar. Szczegóły otrzymasz drogą mailową – wyślemy do Ciebie rachunek pro forma, który jednocześnie będzie stanowił potwierdzenie realizacji Twojego zamówienia.

Decydując się na opcję zaliczki, resztę należności uregulujesz na ręce kuriera (wysyłka za pobraniem) lub bezpośrednio przed wysłaniem paczki na Twój adres (przelew na konto) – skontaktujemy się z Tobą odpowiednio wcześniej, aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na przesyłkę.

Produkty niedostępne, na specjalne zamówienie, w trakcie produkcji i inne

Może zdarzyć się, że część produktów w naszej ofercie nie będzie aktualnie dostępna w magazynie naszym ani dostawcy – oznacza to, że jest to towar aktualnie produkowany, na specjalne zamówienie, lub jego proces dystrybucji jest skomplikowany bardziej niż zazwyczaj.

Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to niezależnie od jej przyczyny poinformujemy Cię o przewidywanym terminie realizacji takiego zamówienia i ustalimy indywidualne warunki realizacji. Będziemy prosić Cię również o zaliczkę na zasadach opisanych w powyższym punkcie (Produkty dostępne u producentów za granicą Polski).

Produkty ponadgabarytowe

Tzw. „ponadgabaryt” to towary, których wymiary opakowania lub sumy opakowań uniemożliwia ich wysyłkę regularną firmą kurierską – mogą to być sofy, duże stoły i szafy, a także mniejsze produkty w dużych ilościach, które będą wymagać wielu opakowań.

Realizacja takich zamówień może zająć nam do 7 dni – jest to czas, w którym poszukujemy najlepszego przewoźnika, który bezpiecznie dostarczy Twoje zamówienie przy możliwie najkorzystniejszej dla Ciebie cenie.

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby Wasze zamówienia były realizowane w podanych wyżej widełkach czasowych, zwracamy jednak uwagę, że ze względu na różne okoliczności losowe poza kontrolą naszą i naszych dostawców (np. procedury celne, niekorzystne warunki pogodowe, itp.), poszczególne zamówienia mogą się mimo naszych starań opóźnić – w takiej sytuacji na pewno poinformujemy o szczegółach i dołożymy wszelkich starań, aby zrealizować zamówienie jak najszybciej.

.

Produkt dodany do Ulubionych
Dodane do porównania